Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

EHEF 2007: Malezja, Chiny, Wietnam PDF Drukuj

Głównymi wydarzeniami 2007 roku w zakresie międzynarodowego marketingu szkolnictwa wyższego będą trzy przedsięwzięcia w krajach Azji organizowane w ramach programu European Higher Education Fairs (EHEF). Odbędą się one w Malezji, Chinach i Wietnamie. Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" przygotowuje zorganizowany udział polskich uczelni w tych wydarzeniach.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" przyznano status Narodowego Koordynatora w podjętym pod auspicjami Unii Europejskiej wieloletnim programie promocji europejskiego szkolnictwa wyższego w krajach Azji. Inicjatorami tego programu były: EduFrance, DAAD, Nuffic i British Council. Polskim partnerem tych znakomitych instytucji są właśnie "Perspektywy".

W ramach projektu EHEF zaplanowano zorganizowanie w latach 2006-2008 siedmiu samodzielnych przedsięwzięć promocyjnych: w Tajlandii, Indiach, Malezji, Chinach, Wietnamie, Filipinach i Indonezji.

Pierwsze z tych przedsięwzięć miały miejsce w listopadzie ub. r. w Tajlandii (Bangkok) i w Indiach (New Delhi). W obu uczestniczyły reprezentatywne delegacje polskich uczelni akademickich i zawodowych, o czym informowaliśmy obszernie w poprzednich newsletterach Study in Poland (nr 1/2006 i 2/2006).

Każde z przedsięwzięć w ramach EHEF składa się z trzech elementów: wizyty studyjnej, targów edukacyjnych prezentujących ofertę studiowania w Europie oraz konferencji "Asia Link Symposium" prezentujących możliwości współpracy uczelni europejskich z partnerami z poszczególnych krajów i regionów Azji.

Na jesień 2007 roku zaplanowano przeprowadzenie targów EHEF i sympozjów Asia-Link w trzech atrakcyjnych pod względem możliwości edukacyjnych krajach tego regionu, Są to:

Malezja (Kuala Lumpur) - w dniach 7-9 września 2007 r.
Chiny (Pekin) - w dniach 19-21 października 2007 r.
Wietnam (Hanoi) - w dniach 7-9 grudnia 2007 r.

Fundacja "Perspektywy" - jako Narodowy Koordynator projektu EHEF w Polsce - planuje szeroką prezentację polskiego szkolnictwa wyższego na tych targach. Przygotowywane jest, pod logiem Study in Poland, wspólne polskie stoisko informacyjne. Jednocześnie zarezerwowana została po promocyjnej cenie (po około 1 tys. Euro) pula stoisk dla uczelni zainteresowanych samodzielnym zaistnieniem w tych krajach. Wkrótce ogłosimy szczegóły zamawiania tych stoisk, ale już teraz sugerujemy uwzględnienie tych ważnych wydarzeń w planach uczelni orientujących się na rozwijanie swojej aktywności promocyjno-marketingowej w Azji.

Kolejne przedsięwzięciach w ramach projektu EHEF będą miały miejsce w 2008 roku. Będą to targi na Filipinach (w Manili) w lutym 2008 i w Indonezji (w Dżakarcie) w październiku 2008 r.

I tu mamy niezwykle atrakcyjną propozycję dla pracowników biur promocji i współpracy międzynarodowej wszystkich polskich uczelni: Otóż, aby właściwie przygotować polski udział w tych ważnych wydarzeniach, już w najbliższych numerze Newslettera Study in Poland ogłosimy otwarty konkurs dla osób, które chciałyby wyjechać jako obsługa polskich stoisk narodowych na targach EHEF w Kuala Lumpur, Pekinie, Hanoi, Manilii i Dżakarcie!

Koszty wyjazdy i pobytu tych osób na miejscu pokryją Perspektywy. Kandydatki i kandydaci przejdą wcześniej specjalne szkolenie, zakończone potwierdzonym dyplomem sprawdzianem. Szczegóły już za dwa tygodnie! 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szersze informacje na temat projektu EHEF:
 

https://medicaments-24.net

>https://medicaments-24.com<

https://medicaments-24.com