Newsletter Study in Poland

Raport Observatory on Borderless Higher Education

Observatory on Borderless Higher Education (OBHE) opublikowało czwarty już Raport badającym zjawisko międzynarodowych branch kampusów (kampusów satelickich).

Na podstawie danych zebranych w branch kampusach na całym świecie, w drugiej połowie 2011 roku, Raport prezentuje najnowsze trendy zauważalne w rozwoju tego zjawiska i dostarcza wielu informacji na temat:  ich lokalizacji, roku otwarcia, oferowanych przedmiotów i programów studiów, liczby studentów i absolwentów, opłat za studia, jak i listę planowanych nowych inwestycji .

Na stronie internetowej, razem z Raportem umieszczona została także interaktywna mapa świata z zaznaczonymi lokalizacjami branch kampusów.

Obecnie branch kampusów na całym świecie jest 200, a w latach 2012-2013 zostanie otwartych kolejnych 37. Amerykańskie uniwersytety mogą poszczycić się największą liczbą tego typu inwestycji - jest ich aż 78. W czołówce znajdują się również Francja i Wielka Brytania.

Co ciekawe, dotychczasowe epicentrum tworzenia się nowych branch kampusów przemieściło się z Bliskiego na Daleki Wschód.

Więcej:

 

niko-centre.kiev.ua

заказ воды белая церковь

ここで読みます