Newsletter Study in Poland

Salon Perspektyw promuje studia anglojęzyczne w Polsce

Blisko 250 wystawców z kraju i zagranicy, bogaty program debat, prezentacji i spotkań to najkrótszy opis XVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2012 - największej w naszej części Europy imprezy promującej edukację, od gimnazjum po studia podyplomowe i MBA.

Po raz pierwszy prezentować będzie w Warszawie swoją ofertę Uniwersytet Immanuela Kanta z Kaliningradu.

Podczas salonu prowadzona będzie na specjalnym stoisku kampania promująca studia anglojęzyczne w Polsce. Hasło kampanii: Nie musisz wyjeżdżać za granicę aby studiować po angielsku - Study in Poland!

Tradycyjnie już, na początku marca wszyscy zainteresowani zdobywaniem wiedzy i umiejętności spotykają się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY. Impreza, organizowana po raz 17., wpisała się na trwałe w kalendarz edukacyjny i jest chętnie odwiedzana zarówno przez zorganizowane grupy uczniów, jak i rodziny.

Tegoroczny Salon otworzy debata Przyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce - oparta na opracowaniach przygotowanych w ramach projektu „Akademickie Mazowsze 2030” - której celem jest wskazanie działań niezbędnych do przyspieszenia rozwoju cywilizacyjnego i budowy w naszym kraju społeczeństwa opartego na wiedzy."

Nie taki straszny ten egzamin to optymistyczny tytuł prezentacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie dla gimnazjalistów przygotowujących się do egzaminu w nowej formule. Prezentacje dla maturzystów – nie tylko tegorocznych  - noszą znamienny tytuł Ostatnie wskazówki przed maturą. Uwadze wszystkich zdających polecamy przede wszystkim prezentacje poświęcone ustnemu egzaminowi z języka obcego, który zmienia się od tego roku.

Jak wybierać szkołę ponadgimnazjalną? Z pewnością trzeba to robić z głową… Właśnie taki tytuł - Wybieraj z głową! - mają prezentacje przygotowane dla gimnazjalistów przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

Wybór kierunku studiów i uczelni to wciąż jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Z pewnością łatwiej ją będzie podjąć po zapoznaniu się z ofertą interesujących nasz uczelni. Na Salonie wybór będzie naprawdę imponujący: gościom targów zaprezentuje się około setki szkół wyższych z kraju, a także uczelnie m.in. z Kanady, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemiec, Belgii. Po raz pierwszy będzie promował się w stolicy Uniwersytet Emanuela Kanta z Kalingradu. O zaletach studiowania w Kanadzie, Australii, Niemczech opowiedzą na specjalnych spotkaniach przedstawiciele ambasad i instytucji promujących szkolnictwo wyższe. Wiele interesujących propozycji studiów II stopnia znajdą też studenci.

Sobota jest na Salonie dniem rodzinnym, targi odwiedzają wtedy młodzi ludzie ze swoimi rodzicami. I właśnie w sobotę ze swoimi pomysłami – czasami szalonymi – zaprezentuje się klasa gimnazjalna Jarka Szulskiego, autora głośnej powieści Zdarza się. Uczniowie gimnazjum Reytana, ich rodzice i wychowawca spróbują odpowiedzieć na odwieczne i bardzo trudne pytania: Co to znaczy „dobra klasa”? Jaka jest i jaka powinna być rola? Czy i jak budować zaufanie pomiędzy nauczycielami, rodzicami a uczniami?

Organizatorzy oczekują około 50 tysięcy odwiedzających: uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów, nauczycieli, dyrektorów szkół, doradców zawodowych i rodziców.

- Edukacja jest dziś dobrem „strategicznym” – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, pomysłodawca Salonu. – Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że warto i trzeba się uczyć, poszerzać wiedzę, zdobywać nowe umiejętności. Na Salonie interesującą ofertę dla siebie znajdą zarówno gimnazjaliści i maturzyści, jak i studenci poszukujący studiów II stopnia, a także… ich rodzice, zainteresowani studiami podyplomowymi, programami MBA albo kursem językowym. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Co? Gdzie? Kiedy?

XVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2012

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Plac Defilad 1
1-3 marca, godz. 9-16
WSTĘP WOLNY

 

https://best-cooler.reviews/

http://babyforyou.org

Этот авторитетный портал , он описывает в статьях про реклама гугл.