Laureaci Interstudenta 2014 – Nagroda Specjalna: Huges Gentillon z Haiti

Zdobył 50.314 głosów w plebiscycie internautów na najpopularniejszego studenta zagranicznego w Polsce, wyprzedzając zdecydowanie konkurentów.

Hugues Gentillon, doktorant Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jest lekarzem a zarazem artystą. Jeszcze podczas trudnych studiów medycznych podjął naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych. Zrealizował film Love Me Haiti, nagrodzony za najlepszy film akcji przyznany przez Akademię na Haiti i pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach, w tym w Cannes. W 2011 r. Hugeus skończył program lekarski w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Po uzyskaniu tytułu lekarza rozpoczął studia doktoranckie w zakresie radiologii. W swej pracy naukowej podejmuje tematykę wspieranych komputerowo metod diagnostycznych.

Anna Szylhabel-Godala, dyrektor Centrum ds. Organizacji i Obsługi Studentów w Języku Angielskim, która rekomendowała Huguesa do nagrody, twierdzi, że kandydat to człowiek hybryda, który potrafił połączyć niełatwe studia medyczne z działalnością artystyczną.

Hugues Gentillon otrzymał także nagrodę dodatkową od Fundacji Lesława Pagi - szkolenie z projektów.


Hugues Gentillon, Haiti

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Radiologia

Sponsor

  
www.velotime.com.ua

velotime.com.ua

www.salon-svadebny.com.ua