Laureaci Interstudenta 2014- najlepsze studia doktoranckie: Ghandshyambhai Khatri z Indii.

Doskonale zintegrowany w polskim środowisku studentów. Animator życia studenckiego doktorantów fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dobrze mówi po polsku. Wkrótce planuje ślub z narzeczoną Polką.

Ghandshyambhai Khatri to jeden z 16 doktorantów – spośród 200 kandydatów z całego świata – który uzyskał stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Od czterech lat wykonuje pracę doktorską w dziedzinie zastosowań fizyki jądrowej i innowacyjnych technologii prowadzonych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest postacią wybijającą się wśród doktorantów WFAiIS. Dzięki jego aktywności integracja innych studentów z zagranicy przebiega efektywnie i bezproblemowo. Wprowadza kolegów zarówno w działania naukowe i sportowe, jak i życie towarzyskie. Sprawia, że wielu młodych ludzi przezwycięża stereotypy, otwiera się na innych, zaczyna lepiej rozumieć otaczający świat. Prezentował eksperymenty w Centrum Cyklotronowym Bronowice. Organizuje studenckie spotkania kulinarne pod hasłem kuchnia polsko – hinduska, zaprasza na Hinduski Festiwal Diwali/Holi w Krakowie. Khatri znakomicie reprezentuje Uczelnię i ma duże uznanie w środowisku fizyków Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prof. Paweł Moskal, koordynator międzynarodowych studiów doktoranckich, który zgłosił Khatri do nagrody, twierdzi, że kompetencje jego kandydata były wyróżniające już w momencie naboru na studia doktoranckie, ale postępy, jakie zrobił w trakcie ich trwania, robią duże wrażenie.


Ghanshyambhai Khatri, Indie

Uniwersytet Jagielloński

Fizyka jądrowa

Sponsor

  
www.progressive.ua

https://gefest-sv.kiev.ua

Продать горох в Крыму