Laureaci Interstudenta 2014 - najlepsze studia magisterskie: Gabrielle Karpinsky z USA

Jest Amerykanką polskiego pochodzenia. Łączy w sobie najlepsze cechy obu tych narodowości. Wierzy we własne możliwości i wciąż szuka nowych wyzwań.

Gabrielle Karpinsky, studentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w czerwcu 2015 roku kończy studia na Wydziale Lekarskim English Division po sześciu latach nauki i pracy w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Wiele godzin wolnego czasu – a jest znakomitą studentką - poświęca głównie ciężko chorym dzieciom. Prowadzi nowatorski projekt edukacyjny „Fun with English” dla dzieci z chorobą nowotworową leczonych w Klinice. Projekt obejmuje cotygodniowe spotkania studentów obcojęzycznych z dziećmi z chorobą nowotworową i ich rodzicami, w czasie których prowadzona jest nauka języka angielskiego poprzez gry, zabawy i zajęcia artystyczne. Organizuje akcję promujące oddawanie szpiku.

Jest pierwszą w historii GUMed kobietą kierującą prestiżowym bractwem studenckim Phi Delta Epsilon, a kierowane przez nią koło naukowe, w którym pracują studenci polscy i zagraniczni, zostało wyróżnione nagrodą Rektora.

Dr hab. n.med. Ewa Bień, która rekomendowała Gabrielle do nagrody, podkreśla, że jej kandydatka jest rzetelnym, słownym i pracowitym młodym naukowcem, dociekliwym i pełnym pasji badawczych.


Gabrielle Karpinsky, USA

Gdański Uniwersytet Medyczny

Medicine

Sponsor

  
www.velotime.com.ua

https://engi.kiev.ua

http://best-cooler.reviews