Anna Sugiyama

Anna Sugiyama

Japonia
studentka nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim rekomendowana przez dr Adama Szymańskiego - na poziomie studiów magisterskich

Anna Sugiyama to 25-letnia Japonka, która postanowiła uzyskać dyplom magistra w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Rodzice nadali jej europejskie imię, bo od dziecka interesowali się Starym Kontynentem. Córka poszła w ich ślady. Po ukończeniu licencjackich studiów religioznawczych i filozoficznych na Międzynarodowym Chrześcijańskim Uniwersytecie w Tokio, Anna przez rok była sekretarką. Prawdopodobnie dalej by nią była, gdyby nie… dobre wspomnienia z pobytu na rocznej wymianie międzyuczelnianej w Czechach. Wtedy to Anna zakochała się w kulturze i historii Starego Kontynentu.

O tym, że na studia uzupełniające magisterskie wybrała właśnie UW zdecydował ciekawy program studiów. – Master’s Degree Studies to program, który od niedawna funkcjonuje na uniwersytecie (to program realizowany w Instytucie Nauk Politycznych UW. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim – przyp. red.). Jestem z niego bardzo zadowolona – mówi Anna.

Mimo że wciąż miewa kłopoty z językiem polskim, znakomicie odnajduje się w naszym kraju. – To dobre relacje z ludźmi, ich otwartość sprawiają, że czuję się w Polsce komfortowo – opowiada. Dowodem na to są również liczne sukcesy odnoszone na uczelni. – Jako stypendystka Rządu Rzeczypospolitej Polskiej wykroczyła poza wymagania programowe. Pani Sugiyama uzyskała dotychczas bardzo dobre wyniki z egzaminów. Wykazała się także ponadprzeciętną aktywnością, uczestnicząc w konferencjach naukowych – w Polsce i za granicą – rekomenduje dr Adam Szymański z Instytutu Nauk Politycznych UW.

Drugą, równorzędną obok pracy naukowej pasją Anny jest teatr. – Pani Anna włączyła się w życie kulturalne Uniwersytetu Warszawskiego jako animatorka teatru Kantaros przy Instytucie Filologii Klasycznej UW – dodaje dr Szymański.

A co chce robić po studiach? – Chciałabym zostać dyplomatą, ale to jeszcze dalekie plany – odpowiada.
Trzymamy kciuki!

Fundator nagród

profvest.com

fr.medicaments-24.net

краска hammerite