Gianluca Olcese

Gianluca Olcese


Włochy
doktorant w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego rekomendowany przez prof. dr hab. Gościwita Malinowskiego - na poziomie studiów doktoranckich.

– Choć dopiero od 2008 roku uczy się języka polskiego zrezygnował z dostępnej obcokrajowcom możliwości przystąpienia do rozmowy na studia doktoranckie w języku ojczystym – te słowa prof. UWr Gościwita Malinowskiego wypowiedziane na temat Gianluci Olcese najlepiej charakteryzują ambitnego doktoranta Uniwersytetu Wrocławskiego rodem z Włoch.

Droga Gianluci Olcese, która zaprowadziła go na studia doktoranckie w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego była kręta. Po zakończeniu studiów magisterskich pracował w swojej ojczyźnie jako nauczyciel języka włoskiego. Interesowała go jednak „północ”, więc jednocześnie aplikował do najlepszych uczelni. Najpierw trafił na Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Podczas pracy na nim poznał wielu polskich naukowców, w tym tych z UWr. Jednym z nich był prof. Malinowski, który zaproponował mu pisanie doktoratu pod swoją opieką.

Jego mottem naukowym jest budowanie mocnych relacji między Włochami i Polską. I udaje mu się to w stu procentach. Doprowadził do uruchomienia specjalizacji italskiej w ramach kultury śródziemnomorskiej w swoim instytucie. A oprócz badań do własnej rozprawy doktoranckiej, uczy języka włoskiego studentów z UWr. Zarówno studenci, współpracownicy, jak i inni doktoranci go uwielbiają. – Jest niezwykle otwarty, ciekawy świata, pełen poczucia humoru, co sprawia, że rozmowy z nim po polsku dają wiele radości – pisze prof. Malinowski.

Gianluca uważa, że w pracy naukowej najważniejszy jest kontakt z innymi ludźmi: – Myślę, że czytanie książek jest bardzo potrzebne, ale nie można tylko siedzieć w bibliotekach, trzeba też rozmawiać z innymi ludźmi, być otwartym i zdobywać różne doświadczenia. Patrzenie na rzeczywistość z różnych punktów widzenia daje możliwości lepszego jej zrozumienia.

Fundatorzy nagród
альпари форекс

инстафорекс личный кабинет

www.renesans-centr.kiev.ua