Finał konkursu InterSTUDENT 2009

(Warszawa, 9 listopada 2009 r.) Rozstrzygnięta została I edycja konkursu InterSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego studiującego w Polsce. Konkurs zorganizowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" przy wsparciu MNiSW. W gali finałowej konkursu, która odbyła się 7 listopada br. w Warszawie uczestniczyła wiceminister Grażyna Prawelska-Skrzypek.

Do Polski na studia przyjeżdża coraz więcej młodzieży z zagranicy, stając się ważną częścią studenckiego życia w naszym kraju. Grupa ta liczy już ponad 16 tys. studentów. Dochodzi do tego prawie 10 tysięcy rocznie stypendystów Erazmusa i uczestników innych programów wymian studenckich. Dlatego po raz pierwszy Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zorganizowała konkurs InterSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

Zwycięzcami I edycji konkursu InterSTUDENT 2009 zostali:

Errol Muzawazi z Zimbabwe, student prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Siarhei Samuseu z Białorusi, student International Business Economics w Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie.
Agnieszka Maceikianec z Litwy, studentka socjologii na Uniwersytecie Warszawskim.
Katarzyna Siuda z Kanady, studentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Odpowiedzialność za wybór laureatów spośród ponad 60 kandydatów, którzy już przeszli przez sito uczelniane wzięła na siebie Kapituła Konkursu, złożona z przedstawiciela Fundacji, przedstawiciela uczelni, placówek zagranicznych w Polsce i szefów Parlamentu Studentów RP oraz Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

- Pierwsza edycja konkursu jest symboliczna, ponieważ uświadamia nam wszystkim, że studenci zagraniczni już się stali integralną częścią polskiego środowiska akademickiego - mówił Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Perspektywy i przewodniczący Kapituły. - Dlatego bardzo się cieszę, że uroczyste wręczenie nagród w konkursie InterSTUDENT odbywa się podczas Gali Nagród Środowiska Studenckiego ProStudent 2009. Jestem przekonany, że zagraniczni studenci będą coraz silniej będą wpływać na oblicze i kształt tego środowiska. Na świecie aktualnie studiuje prawie 3 mln „international students”. W Polsce mamy ponad 16 tys. studentów z zagranicznym paszportem. To niewiele, ale dzięki takim programom jak "Study in Poland" z roku na rok będzie ich coraz więcej, dzięki czemu nasze środowisko akademickie stawać się będzie się coraz bardziej wielokulturowe, a przez to ciekawsze.

Kapituła konkursu InterSTUDENT obradowała w składzie: Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" - przewodniczący Kapituły, Jan Sadlak, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Margulan Baimukhan, radca-minister Ambasady Kazachstanu w Polsce, Bartłomiej Banaszak, przewodniczący Parlamentu Studentów RP, Piotr Koza, przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Galeria
Laureaci

фондовый рынок россии

http://profvest.com

Кроссовые велосипеды