Anton Komyza

Anton Komyza

Ukraina
student ekonomii i prawa na Uczelni Łazarskiego rekomendowany przez prof. n. dr hab. Wojciecha Bieńkowskiego - na poziomie studiów licencjackich.

Kiedy pod koniec szkoły średniej decydował się na studia za granicą, brał pod uwagę wiele krajów i uczelni. Chciał poszerzyć swoje horyzonty, spojrzeć na świat z innej perspektywy. Polska była dla niego krajem pierwszego wyboru. Dziś jest pewien, że to była mądra decyzja.

Życie, nauka i praca upływają Antonowi Komyzie jak na razie na trasie Kijów – Warszawa. Wkrótce pojawi się Paryż, w którym 21-letni student chce kontynuować studia. Anton uczy się teraz na III roku na kierunku Bachelor of Arts In Business Economics Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz równolegle na IV roku prawa w kijowskiej Academy of Advocacy of Ukraine.

Na pytanie, dlaczego wybrał Polskę i ekonomię w Uczelni Łazarskiego odpowiada: – Od pierwszego dnia studiów prawniczych zastanawiałem się nad wpływem prawa na inne aspekty życia. Był to jeden z kluczowych powodów, dla których zacząłem studiować ekonomię w Warszawie. Chciałem połączyć moją wiedzę o prawie z dogłębnym rozumieniem ekonomii. Łazarski wydawał się atrakcyjny, ponieważ prowadził programy studiów w języku angielskim, które były certyfikowane przez Uniwersytet Walijski. Jest to także jedna z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce, a więc zdecydowałem, że będzie to dobry wybór. Podoba mi się to, że Łazarski daje studentom wiele możliwości rozwoju. Chciałbym zwłaszcza podziękować dziekanowi Wydziału Ekonomii i Zarządzania prof. Wojciechowi Bieńkowskiemu, a także paniom Grażynie Drażbie i Agacie Jankowskiej.

O ambicji, pracowitości i determinacji Antona świadczą jego wyniki w nauce na obydwu uczelniach: średnia ocen za ostatni rok studiów na Uczelni Łazarskiego wynosi 4,86, na ukraińskiej akademii 4,75 (w skali do 5). Doskonałe wyniki w nauce Anton łączy z pracą naukową i społeczną. Swoją aktywnością osiągnięciami, nagrodami, wyróżnieniami, organizowaniem konferencji naukowych mógłby obdzielić kilka osób. Dzięki tej organizatorskiej działalności zdobywa doświadczenie zawodowe. Był chwalony za przygotowanie międzynarodowej konferencji poświęconej reformie polskiego systemu szkolnictwa wyższego, organizowanej przez Instytut Gospodarki Amerykańskiej i Stosunków Transatlantyckich przy Uczelni Łazarskiego. Tę działalność Antona docenia prof. Wojciech Bieńkowski, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego, który zaproponował mu pracę asystenta Dyrektora Instytutu. Jak podkreśla prof. W. Bieńkowski, na tle innych studentów Anton wyróżnia się umiejętnościami organizacyjnymi, efektywną współpracą w zespole, analitycznym myśleniem. Szybko dostosowuje się do nowych warunków i sprawnie podejmuje decyzje.

Anton dobrze czuje się w Polsce. Podziwia Warszawę i Kraków. Lubi żurek, ciastka i kawę latte w coffee heaven. Docenia, że u nas można kupić tanie bilety lotnicze na cały świat. Jednak swoje dalsze plany życiowe wiąże z innymi krajami!

– Zamierzam kontynuować studia w Paryżu, aplikowałem także do kilku uczelni, m. in w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Ale te studia są kosztowne., Jednak ubiegam się także o stypendia na każdej z tych uczelni i wybiorę tę, która zapewni mi wsparcie finansowe. Moja przyszła specjalizacja będzie się wiązała z analizą polityki ekonomicznej oraz handlem międzynarodowym. W wyniku tego, mam zamiar pracować w międzynarodowych organizacjach. Po Warszawie Paryż będzie kolejnym miastem, w którym chcę kontynuować moją karierę, i kto wie, może się tam osiedlę – mówi Anton.

www.alpari.ru личный кабинет

https://www.profvest.com

www.velotime.com.ua